LogoZPPchm

Україна, Дніпропетровська обл., м. Кривий Ріг, вул. Бикова 22д,
тел/факс:  (067) 638 53 93, (068) 776 22 77

 

Довкола роздільного збору твердих побутових відходів багато міфів. Найпопулярніші з них, що це складна й далека справа для пересічних жителів. Ніби увагу до своїх відходів практикують або залучені до активізму люди, для яких це частина професійної діяльності, або вимушений підробіток для людей, що мають невизначене місце проживання.

Проте, як показує наш двадцятирічний досвід між цими двома полюсами міського населення є чималий прошарок людей, яких важко віднести до певної категорії чи соціального класу.

Єдине, що їх об'єднує - це розуміння, що сортування ТПВ норма життя. Як ходити в магазин чи прибирати власне житло. Звичайно потребує певних знань та зусиль, але навряд рахується за якийсь героїзм чи маргінальність.


На доказ цьому ділимося історіями від перших осіб. (авторська мова збережена)


Олександра Токаренко:
Я здаю вторинну сировину до пунктів прийому "Чисте місто".


Вдома складаю окремо папір та кришечки від пластикових пляшок. Якщо знаходжу брудну кришечку, - мию її, висушую, потім складаю до пакета. Коли набереться достатня вага (1 чи 2 кг), відношу на пункт. Скло та пластик намагаюся одразу відносити до пункту прийому сировини, або викидаю в спеціальний сітчастий контейнер для сміття.


Це, звичайно, не стосується переробки сміття, але… В період після новорічних свят, знаходила багато дрібних монет, 5 коп. номіналом. Напевно, люди їх викидали за непотребою. Я багацько знайшла, віднесла у банк і мені дали паперові гроші.

1 2

Yevheniya Teteruck
"Насправді мій куточок сортування сміття виглядає не так охайно, бо все те накопичується у коморі, а там темно та страшно)))
Тож витягла на світ його маленьку частинку Взагалі сортуванню у нас підлягає все, що потім можна віднести (або навіть відправити) до відповідних пунктів: скло та пластик (напередодні цієї фотосесії якраз віднесли до пункту прийому), папір, плівка LDPE, батарейки в точки збору Батарейки, здавайтеся, паперові стаканчики в Зелений Птах..
Навіщо я це роблю? Бо люблю нашу Землю і, якщо не можу бути їй корисна, принаймні намагаюся завдати менше шкоди. Можливо, це прозвучало якось занадто пафосно, але якби здане сміття коштувало в рази дорожче, тоді я б сказала, що роблю це заради власного збагачення (зауважте, я ні на що не натякаю)
Дякую, "Чисте місто", за те, що робите.

3.евгения 4.эвгения


Олесандра та Євгенія були першими відвідучками нашої екскурсії на пункт, про яку трохи нижче.

5.євгенія і олександра 6.женя ы саша

Наталії Саранчук:
"Мене сильно почали нервувати пластикові пакети та пляшки, які валялися посеред вулиці. Поступово із спогляданням в інтернеті фото тварин у пластикових пастках прийшло усвідомлення, що це сміття буде лежати 200 років. Я уявила, якби це я накопичувала його у себе вдома - стало бридко і неприємно.
Спостерігала за досвідом знайомих та друзів, що сортують з боку видавалося не важко. Потім почали сортувати батьки, і я за ними.
Це дійсно не боляче - ти просто викидаєш пляшку чи жерстяну банку не у відро із сміття, а в іншу коробку. Сполоснути тару займає 10 секунд. Раз на два місяці кладеш все у пакетик - і ще й отримуєш привід для зайвої прогулянки на свіжому повітрі. І ще я думаю, що якась моя пляшка не задавала тюленя в Арктиці - і думаю, що я теж трохи зоозахисник приємно думати, що я когось рятую, не прикладаючи для цього особливих зусиль".

7.саранчук
Ірина Блинова:
"Сортую вторинну сировину вже роки три. Окремо ПЕТ-пляшки, пластик, скло, жерстяні банки та кришечки. Коли збирається достатня кількість відношу на пункт прийому. На горнятко кави завжди вистачає) Такий маленький, але вклад в збереження природи).
Дякую ЗПП "Чисте місто" за таку можливість."

8.блинова

Чашка кави для себе або корм для пухнастої улюблениці!
Такі приємні бонуси від здачі вторинної сировини знайшла Lisa Litvinenko і пояснює:
"Намагаюсь сортувати практично все:
Макулатуру (всі картонки й папір, що є у домі, будь то коробка від піци чи заварних тістечок, чи консерви).
Пластик — пляшки від напоїв, від хім. засобів.
Скло — пляшечки та баночки.
Баночки! - обожнюю збирати баночки з-під різних напоїв десь до 50 шт. і нести їх як багатство.
Одяг — віддаю через знайомих у село за можливості."
Ліза має досвід роздільного збору як у Кривому Розі, коли приїжджає до батьків, так і в столиці.

9.литвиненко лиза

Ерік. На самом деле, я 2 года жил в Харькове и даже не знал, что у нас в Кривом Роге тоже можно сдавать пластик, потому на фото всего одна бутылка (ну и ещё потому, что я всячески избегаю пластика). Продукты стараюсь брать в жести, стекле и на развес, расфасовывая по своим тканевым мешкам. Куда сдавать батарейки, пока что тоже не знаю.

10.Эрик УткинОльга Миза: Ми з родиною розділяємо відходи, тому що знаємо про вичерпність природних ресурсів та про довготривалість розкладання того ж пластику. Сортуємо окремо папір, пластик, скло. Здаємо на пункт ЗПП «Чисте місто». Завжди приємно усвідомлювати, що вся ця сировина матиме друге життя, а не накопичуватиметься на полігоні побутових відходів.


Показове фото від Альони Шевченко Пластик і папір окремо. По суті в офісах достатньо почати з того, щоб не викидати папір у смітник. Повірте, ви самі здивуєтесь наскільки насправді багато ми використовуємо паперу та як безглуздо його змішувати із загальним сміттям.

11.альона шевченко. Пластик і папір окремо

Для підтримки таких історій та бажання ближчого знайомства ми почали практикувати екскурсії на пункт. І недарма! Там відбувалися ще більш неймовірні розповіді, які, на жаль, часто сховані від публічного визнання. Тож, виправляємо цю несправедливість і ділимося разом з радіо “Криворіжжя” реальними прикладами:

  • родини, що у звичайній багатоповерхівці організовує збір.
  • подружжя, яке хоче підтримувати одне одного у піклуванні за навколишнє середовище.
  • жінки, що знає тонкощі компостування і готова ширити свій досвід на місто.
  • дівчини, яка нещодавно переїхала до Кривого Рогу і хоче зберегти цінність правильного поводження з відходами після досвіду в обласному центрі...

Ці історії хочеться слухати та передавати далі той захват і бажання діяти, які випромінювали наші гості, а точніше надійні партнери та партнерки!
Дякуємо за цей ковток душевності, вкотре переконуємося у прекрасності людей Кривого Рогу.


Якщо ви теж хочете поділитися своєю історією, напишіть нам Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов