LogoZPPchm

Україна, Дніпропетровська обл., м. Кривий Ріг, вул. Бикова 22д,
тел/факс:  (067) 638 53 93, (068) 776 22 77

 

Час карантину надав чудову можливість зупинитися та озирнутися на досягнення середніх навчальних закладів у справі перетворення відходів у доходи. 
Минулого місяця ми писали про екологічні переваги зібраної вторинної сировини. На цей раз зупинимося, що безпосередньо діти отримали за свої зусилля розділяти тверді відходи своїх домогосподарств. Адже, проєкт “Я сортую з “Чистим містом” орієнтований на поєднання екологічної та економічної вигоди від роздільного збору твердих побутових відходів. 
Спортивний інвентар, стенди, ремонти та зони відпочинку - такі ТОПові напрямки потреб та радостей виявилися на четвертий рік дії партнерської програми.
Зокрема сприяти здоров'ю не тільки екологічно, а й спортивно вирішили КЗШ №36, КЗШ №27 та КСЗШ №20. 
Здаючи вторинну сировину, учнівство КЗШ №36 поставило собі за мету придбати для шкільної рекреації три тенісні столи з наборами ракеток і м'ячів. Оскільки настільний теніс - це не лише олімпійський вид спорту, а й чудова вправа для тренування зору та рухової активності сучасного школярства, яке по 5-7 годин проводить за шкільною партою, ще 2-3 години вдома за вивченням уроків, ще й не випускає з рук мобільні телефони.

36


36 1

За такою ж логікою з'явився яскравий спортивний інвентар в КЗШ №27, та м'ячі в КСЗШ №20.

27

кзш 20кзш20

Ремонтна тема виявилася складовою бажань КЗШ №46 та Гімназії №91.

Здавалося б, як можуть бути пов'язані “Громадський бюджет” та збір вторинної сировини.
Криворізька гімназія №91 довела, що ці важливі справи можуть мати безпосередній зв'язок. Адже саме кошти за зібрану макулатуру стали першим внеском за проекти Громадського бюджету. Довівши таким чином вміння розпоряджатися коштами, заклад дістав перемогу та підтримку своїх потреб. Завдяки перемозі в конкурсі «Громадський бюджет - 2018» гімназія отримала нову, сучасну, модернізовану та красиву актову залу. А вже за рік відбулася презентація проєкту – переможця «Громадський бюджет 2019» – «Територія інформаційної освіти Криворізької гімназії № 91». Даний проєкт спрямований на створення сучасного освітнього інформаційного простору для навчання дітей нового покоління, покоління Y та покоління Z: інноваторок та інноваторів, спроможних змінювати навколишній світ, всебічно розвинених особистостей, здатних до критичного мислення, відповідальних, активних підприємливих громадянок та громадян.

или 91 если вертикальная не закомпонируется91

Про важливість естетики під час прийому їжі зауважили в КЗШ №46. Тож тут кошти використали на фарбу для яскравих стін, завершивши цим ремонт просторої та світлої їдальні.

кзш 46кзш46

Інформаційна політика посіла важливе місце в КЗСШ №4, КЗШ№32,  КСШ №59, КСШ №71.
"Ми живемо конкретними, цікавими справами" - таке гасло ДШО "Парламент" КЗСШ №4. Отримані кошти тут витрачають на організацію загальношкільних заходів, прикрашання закладу до свят, придбання стендів, вітальні акції, виготовлення костюмів та декорацій.
На стенди для майбутнього шкільного музею і збереження пам'яті перетворюють вторинну сировину у КЗШ№32.

32сш4сш 4

 

А КЗШ № 59 оновила куточки шкільного самоврядування та надодачу придбали коркові дошки, банери і хмару слів. Така наочність добре стимулює надалі збирати вторинну сировину та реалізовувати нові ідеї!

kzsh59

КСШ №71 приймає активну участь у зборі вторинної сировини кожного навчального року. Усі виручені кошти йдуть або на благодійність для онкохворих дітей, або на потреби школи. Цього року доходи зі збору були направлені на придбання банерів для відзначення 65-го ювілею закладу. Банер-фотозона, банер-фотоколаж (який створювало саме учнівство), банер-розмальовка (для молодшої школи) допомогли відсвяткувати важливу дату яскраво, весело та цікаво.

кзш 71

кзш71

Завдяки здачі вторинної сировини дітьми, батьками та педагогічним колективом з'явилися зони відпочинку у КНВК № 35 «Імпульс» та Покровському ліцеї

Крісла-матраци, пуфи шафи під книги, наочність на стінах, - такі матеріальні складові стали на варті комфортного відпочинку та емоційного затишку дітей.

нвк35

нвк 35

покровськийпокровський ліцей

Декілька шкіл настільки завзято підійшли до справи, що змогли зробити витрати на декілька напрямків

Лише за чотири здачі вторсировини КЗШ №111 придбали два тенісних столи для учнівства.
Також діти вирішили додати в одноманітність шкільних стін яскраві кольори і решту суми витратили на фарбу та пензлі. Так коридори розквітли не тільки у прямому розумінні квітами, а й ще олівцями, пташками, парканчиками, деревами, будинками. На довершення для зручного спілкування там же встановили лави.

111

111 1

кзш 111

кзш 111

Реальне учнівське врядування довкола збору сировини відбувається і в КЗШ №102. Учениці та учні стали справжніми проджект-менеджерками: контролюють як надходить вторинна сировина, скільки хто приносить, ведуть статистику, виявляють кращих у заготівлі, і на засіданні шкільного парламенту вирішують куди направити кошти. 

Тому частина коштів від продажу вторинної сировини використовується для реалізації шкільного благодійного проєкту «Добро в долонях», спрямованого на організацію посильної допомоги дітям пільгових категорій (акції «Назустріч мрії» в підтримку дітей, що перемагають рак, ВІЛ та розсіяний склероз; «У колі друзів» - традиційні зустрічі з вихованцями багатопрофільного навчально-реабілітаційного центру «Перлина»; надання адресної допомоги дітям-пацієнтам Криворізької міської лікарні № 17 та Криворізького будинку дитини).
А ще школа пишається спортивними досягненнями учнівства. Команда юних футболістів не раз виборювала призові місця на обласних змаганнях «Шкіряний м’яч». Призерками області є також команда черлідерок. Тож певна частина зароблених коштів витрачено на придбання нової форми для змагань, щоб шкільні зірочки сяяли ще яскравіше.
Зароблених на сортуванні ТПВ коштів вистачило ще й на придбання 10 лавок, на яких можна в коридорі не тільки перепочити між уроками, а й зробити «прикольне» фото.

кзш 102

кзш102

кзш 102

Схему “вторинна сировина - гроші - подарунки - екологічні радощі” в КЗШ №114 знають вже давно. Саме тут вперше похвалилися тенісними столами за виручені від роздільного збору кошти. А далі понеслося - зручні сидушки для шкільного кінопростору, кольорові пуфи, крісла-груші для куточків відпочинку, коркові дошки для класних оголошень, парасольки для яскравих виступів. Все із залученням шкільного самоврядування та батьківства із щирим прикладом самої адміністрації.

114

114а

114к

114п


Це лише невеличка вибірка закладів, де вже відчули переваги вторинної сировини. І не тільки в екологічній та економічній складовій. І діти, і дорослі зрозуміли, що саме спільні проєкти об'єднують, створюють дружній простір, де є можливість проявити себе та у творчий спосіб привити відповідальність та прагнення зробити власний заклад кращим, а з ним і свою Батьківщину.
Тож проєкт триває. Одні школи чекають відновлення учбових процесів, щоб витрати вже зібрані кошти, інші зустрічей, щоб започаткувати збір.
І разом з ними та новими охочими долучитися ми готові до співпраці як тільки стабілізується епідеміологічна ситуація в країні для безпечної та продуктивної взаємодії.


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов