LogoZPPchm

Україна, Дніпропетровська обл., м. Кривий Ріг, вул. Бикова 22д,
тел/факс:  (067) 638 53 93, (068) 776 22 77


Вже четвертий рік в Кривому Розі діє проєкт соціального партнерства нашого підприємства та середніх навчальних закладів міста й прилеглих селищ.
За час дії проєкту “Я сортую з “Чистим містом” до екологічних рішень та заробітку на них долучилося понад 80 шкіл.
Підприємство разом з громадською організацією “Чисте місто-КР” знайшли ефективний підхід, як привчати молоде покоління до раціонального використання ресурсів. Через просвіту та забезпечення практичних моментів - урни для роздільного збору та вивіз зібраного - , учасники проєкту заробляли кошти на відсортованій сировині та покращували умови перебування у своїх закладах. Так за кошти від зданої макулатури та пластику купувалися лавки, пуфи для сидіння, здійснювали ремонти чи забезпечували культурне дозвілля школярства. Дорослі й малі, залучені до процесу наочно переконувалися, що вторинна сировина приносить зиск.

Менш помітними, але не менш вражаючими й важливими поруч завжди йшли екологічні переваги роздільного збору та подальшої переробки вторинної сировини.
Так лише за 2019 рік середні навчальні заклади міста зібрали та повернули у виробництво 2 тисячі 827 кг Пет-пляшок, зекономивши таким чином у порівнянні з виробництвом первинних ресурсів 55 барелів нафти - В еквіваленті на предмети побуту це 9 350 воскових свічок для торта чи 7 425 гумових м'ячів. Не кажучи вже про електроенергію, коли переробка лише 1 тонни пляшок у порівнянні з виробництвом з первинних ресурсів економить 5,774 Квт енергії

Ver 9 2

А скільки важливих процесів стоїть за, здавалося б, нудною справою - збір макулатури.
Її навчальні заклади у минулого року здали понад 238 тонн.
Що це означає для природи? 1 тонна макулатури заощаджує 200 кубометрів води, а здана криворізька таким чином зберегла 47 600 кубометрів - 10 ту частину Синевиру, обсяг води якого 400 тисяч кубічних метрів.
До споживачок та споживачів ця макулатура може повернутися, наприклад, через виробництво майже 600 тисяч шкільних зошитів. Не кажучи вже про те, що збереже понад 4 тисячі дерев.

Ver 8 6

Як все стає можливим? Річ у тому що виготовлення переробленого паперу використовує до 80% менше води, і забруднює її на 35% менше, ніж при вилученні целюлози з деревини, а забруднення атмосферного повітря аж на 95% менше, ніж при виробництві первинного паперу.

Але зібраний обсяг лише невелика частина того, що можна було врятувати від сміттєзвалища. Середня людина використовує 272 кг паперових продуктів щорічно, оскільки макулатура це не тільки газети і журнали. Навіть люди, які вважають за краще дізнаватися перші новини з інтернету або по телевізору, мають великі шанси здачі в пункти прийому макулатури багато використаної сировини. Паперові упаковки, коробки, офісні чернетки чи не щодня потрапляє до нас в руки, і найгірше їм місце на смітнику, де вони не тільки заберуть поверхню землі, та як і будь-яка органіка у процесі гниття почнуть виділяти так званий звалищний газ – метан, який за парниковим ефектом шкідливіший за вуглець.Здавати макулатуру, насправді, вигідно усім. Ви - рятуєтеся від непотрібного мотлоху у своїй квартирі, отримуєте за це гроші, а ще робите своє місто чистішим.

makulatura mars

Також школи здали на переробку вражаючу кількість пластикових кришок - понад 350 тисяч штук. Але якщо взяти до уваги, що населення міста 634 тисячі навіть при найоптимістичнішому розкладі,що за рік кожна мешканка чи кожен мешканець використали лише одну пляшку з кришкою, то виходить, що кожна друга людина ресурсноцінну кришку, потенційну складову протезу, просто викинула.
Звісно тут питання більше до інфраструктури, ніж до населення. Тому ми вдячні всім учасникам екологічного процесу, та продовжуємо співпрацю з охочими робити організований збір - навчальні заклади, ОСББ, магазини тощо. Від нас консультація, оплата та вивіз - від вас розуміння різниці між сміттям та вторинною сировиною, з відповідним уважним ставленням до останньої.
Успішність такого партнерства вже доведена й цифрами, й довготривалими стосунками.


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов