LogoZPPchm

Україна, Дніпропетровська обл., м. Кривий Ріг, вул. Бикова 22д,
тел/факс:  (067) 638 53 93, (068) 776 22 77

 

Уже третій сезон у Кривому Розі успішно реалізовується наш проект «Я сортую з «Чистим містом», за яким 40 середніх навчальних закладів міста отримали інформаційно-консультаційну підтримку та матеріально-технічне забезпечення, щоб почати перетворювати відходи на доходи.

Тільки за перший сезон 6 шкіл сумарно заробили на сортуванні понад 11 тисяч гривень і разом з іншими учасниками та учасницями проекту продовжують дивувати заробітком на вікна, тенісний стіл, підручники тощо. Такий успіх не міг залишитися без уваги не тільки в Кривому Розі. Побажання запросити звучали і з Харкова, і з Дніпра, і з ближніх селищ та сіл. Проте дійсно співпраця відбулася, коли громада озвучила, що готова брати на себе організаційні та фінансові зобов’язання. Тож з 18 по 20 вересня на запрошення ГО «Зелене серце» за фінансової підтримки Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської ОДА наша менеджера проекту Ольга Костіна в рамках проекту «Впровадження роздільного збору сміття в навчальних закладах Полтавської області» провела ряд зустрічей у селах та селищах Полтавщини.

У селищі міського типу Диканька було проведено тренінг «Механізми впровадження роздільного збору сміття у навчальних закладах» для 15 педагогинь та педагогів. Умотивовані вчителі та вчительки біології, хімії, екології, початкових класів та психологині навчалися визначати джерела вторинної сировини в школі, переконалися в перевагах переробки та можливості отримання доходів від здавання вторсировини, дізналися більше про стан переробної галузі в Україні, нормативно-правову базу. Та власне мали змогу отримати практичні поради щодо організації роботи із сортування сміття в навчальних закладах.

1 3 4 3
5 6 7

Як це працює безпосередньо в роботі з дітьми, можна було спостерігати наступні два дні. Перші кроки до сортування відходів зробили Шишацька спеціалізована школа ім. В. І. Вернадського та Яреськівська ЗОШ І-ІІІ ст., Диканський НВК та Великобудищанська ЗОШ І-ІІІ ст. Головним меседжем інформаційних занять від Ольги став заклик: «Сміття - це ресурс, який може приносити дохід! Сортуючи свої відходи, ми отримуємо не сміття, а вторинну сировину, яка приносить користь закладу у вигляді коштів, а навколишньому середовищу - у вигляді чистоти!».

15 10 11
8 13 14
 12 


Щоб закріпити ці знання і сформувати в дітей та дорослих звичку сортувати, вже найближчим часом у навчальних закладах, котрі є учасниками проекту, буде встановлено урни для сортування. Також буде проведено марафон «Я сортую!», під час якого діти протягом місяця сортуватимуть сміття вдома, а потім, зібравши всю вторсировину, школа віддасть її на переробку.


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов